П'ятниця 19 Січ 2018

Жираф

Що не так

Існування жирафа - нонсенс, тому що навіть їх десятикілограмові серце не в змозі підняти стовп крові на висоту трьох метрів до голови через занадто високого тиску, яке заодно має розривати судини шиї. Жираф не може нахилятися: через припливу крові до голови неминучий непритомність. Тиск в ногах жирафа складає близько 400 мм рт. ст. Для людей фатальні куди менші значення, і в судинах наших ніг тиск не перевищує 90 мм рт. ст.

Насправді

Хоча у жирафів величезне серце, щодо розмірів тіла воно виявляється цілком середньостатистичним. Тільки в 2016 році вчені з'ясували, що необхідне для підйому крові зусилля створюється за рахунок незвичайного будови шлуночків та їх укріпленої стінки. Трохи раніше було показано, що судини шиї розриваються завдяки надзвичайній еластичності, а судини в ногах, навпаки, нагадують фортецю - настільки потовщені їх стінки. Крім того, судини вміють дуже сильно стискатися, щоб протистояти зовнішньому тиску. А кров не приливає до голови, коли жираф нахиляється, так як накопичується в що йдуть уздовж шиї венах.

Переглядів: 1087

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.