П'ятниця 19 Січ 2018

Тихоходки / Tardigrada

Що не так

Побувавши за бортом МКС, в глибокому вакуумі і космічному холоді, тихоходки вижили, а після дали плідне потомство. Ці істоти витримують широкий спектр випромінювання, дози якого в тисячу разів перевершують смертельний для людини рівень, нагрівання до 150 ° C і тиск в 6000 атмосфер (нормальний тиск у поверхні - 1 атмосфера).

Насправді

Опиняючись в екстремальних умовах, тихоходки впадають в анабіоз: їх метаболізм сповільнюється до 0,01% від нормального, а вміст води в тканинах падає до 1% від норми. Клітини тихоходок витримують зневоднення завдяки особливим сахарам і білків, які приймають на себе несприятливі впливу. ДНК крихітних тварин захищають від радіації унікальні білки сімейства dsup, які «обволікають» нуклеїнові кислоти, не даючи випромінювання дістатися до генів. Ці ж білки рятують ДНК тихоходок від пошкодження сильними окислювачами на кшталт перекису водню.

Переглядів: 1197

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.