П'ятниця 19 Січ 2018

Колібрі

Що не так

Якби автомобіль їздив зі швидкістю колібрі (щодо своїх розмірів), він би розвивав божевільні 2090 км / год - в 1,7 рази швидше за швидкість звуку! За секунду колібрі переміщається на відстань, в 380 разів перевищує довжину її тіла. Літак-винищувач за той же час долає дистанцію в 38 разів більше власної довжини. Щоб так розганятися, пташкам доводиться робити до 80 помахів в секунду. При цьому «польотний ККД» м'язів крил не перевищує 20%, а інша енергія розсіюється у вигляді тепла. З огляду на, що колібрі живуть в жаркому кліматі, а пір'я не дають тепла йти в навколишнє середовище, птиці повинні нагріватися до температур, несумісних з життям.

Насправді

Відведення тепла колібрі довгий час залишався загадкою. Але в 2016 році дослідники за допомогою високочутливих інфрачервоних відеокамер змогли зафіксувати, як саме птахи охолоджуються в польоті. Виявилося, що тепло відводиться через кілька особливих зон: навколо очей, на ногах, під крилами і на животі. Температура цих областей в середньому на 8 ° C вище температури навколишнього повітря, і в залежності від швидкості польоту організм колібрі «вибирає», через які зони і з якою інтенсивністю позбавлятися від зайвих градусів. Тобто секрет колібрі - в ювелірному розподілі теплоотводних зон і їх найтоншої регуляції.

Переглядів: 1148
26.02.2019 19:01, :

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.