Середа 30 Бер 2011

ВІДБИВАННЯ І ВБИРАННЯ ТЕПЛОВОГО ПРОМІННЯ

ВІДБИВАННЯ І ВБИРАННЯ ТЕПЛОВОГО ПРОМІННЯ

Обладнання: 1) сферичні вгнуті дзеркала; 2) кінопроекційна лампа 300—500 вт; 3) кусочок використаної кінострічки; 4) клаптик вати; 5) ефір сірчаний; 6) джерело струму 127 в.

Сферичні вгнуті дзеркала (дзеркала Пікте) встановлюють на відстані 2—3 м одне від одного так, щоб їх оптичні осі збігалися. У головному фокусі одного з них встановлюють кінопроекційну лампу 300—500 вт, а в головному фокусі другого — кусочок використаної (чорної) кінострічки або вати, змоченої сірчаним ефіром. Коли засвічують лампу, кінострічка (ватка) спалахує.

Кінопроекційну лампу можна замінити маленькою лабораторною електроплиткою.

Головну фокусну відстань визначають з досліду, утворюючи зображення у дзеркалі І користуючись формулою вгнутого дзеркала.

Можна зробити й Інакше. Відбите дзеркалом проміння спрямувати на екран і, пересуваючи лампу, утворити на екрані освітлене коло, діаметр якого дорівнює діаметрові дзеркала. Цей паралельний пучок проміння спрямувати на друге дзеркало. За допомогою настільного переносного екрана знайти положення головного фокуса і розмістити в ньому кінострічку або ватку. Установку уточнюють випробуванням.

На вечорі цікавих дослідів дзеркала можна замаскувати екранами і запропонувати аудиторії пояснити причину спалахування вати.

Переглядів: 1460

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.