dovidnyk.in.ua

«ЧАРІВНА» ПАЛИЧКАВівторок 05 Кві 2011

«ЧАРІВНА» ПАЛИЧКА

Обладнання: 1) столик із скляною кришкою, задрапірований з боків тканиною; 2) клаптик кальки; 3) сильний магніт; 4) металева коробка з-під консервів; 5) коробочка з-під сірників із залізною пластинкою всередині; 6) ще кілька легких предметів, металевих або з залізною пластинкою всередині; 7) «чарівна» паличка.

Цей дослід проводять на вечорі цікавої фізики. На сцені ставлять невеликий столик із скляною кришкою, задрапірований з боків тканиною і покритий калькою замість скатерки. На столі розкладають металеву коробку з-під консервів, коробочку з-під сірників та інші предмети. Під столик садовлять учня, якому дають сильний магніт (або електромагніт). Над столиком повинна висіти електрична лампа, щоб під столом було видно тіні від предметів, які лежать на столі.

Ведучий, або «чарівник», виходить з чарівною паличкою (можна використати «вогняний жезл», див. дослід 91), розказує про її чарівні властивості і, стоячи на деякій відстані від столика, викликає паличкою до себе предмети, що лежать на ньому. Учень, що сидить під столиком, прислухається до його слів і пересуває предмети магнітом.

Переглядів: 1884

Схожі статті