СКЛАДАННЯ СПЕКТРАЛЬНИХ КОЛЬОРІВ

Обладнання: 1) прилади для одержання призматичного спектра (див. попередній дослід}; 2) збірна короткофокусна лінза; 3) круг Ньютона для складання кольорів; 4) відцентрова машина; 5) кругла діафрагма.
Складання кольорів можна здійснити двома способами:
1) використовуючи природні кольори спектра;
2) використовуючи кольорові смужки паперу або целофану.
Найкращим є перший спосіб. На екрані утворюють призматичний спектр (див. попередній дослід). Біля призми з боку екрана встановлюють круглу діафрагму (ширму з револьверною діафрагмою від універсального проекційного ліхтаря). Діаметр отвору добирають залежно від розміру призми. На шляху кольорових променів встановлюють збірну короткофокусну лінзу (можна використати лінзу конденсора, а ще краще циліндричну). На екрані, замість спектра, утворюється круг білого кольору.
Інший варіант цього досліду можна здійснити, використавши «Прилад для складання кольорів спектра», що є у продажу. Основною частиною приладу є десять вузьких дзеркальних пластинок, розміщених поруч у вертикальній площині, в металевій рамці. Кожне дзеркало можна обертати навколо вертикальної осі, що проходить через його середину. Під дзеркалами, на рамці є вузький білий екран для спостереження кольорів спектра на дзеркалах.
Суцільний спектр у цьому випадку дістають не на екрані, а на дзеркалах приладу. Після цього дзеркала повертають на.. певний кут так, щоб на екрані було видно кольорові смуги спектра. Потім дзеркала ще повертають так, щоб зібрати всі сім кольорів в одну вузьку смугу, колір якої стає білим.
Другий спосіб складання кольорів — дослід з кругом Ньютона. Звертаємо увагу учнів на сектори цього круга, пофарбовані в кольори спектра. Закріплюємо круг в патроні відцентрової машини. При швидкому обертанні колір круга стає майже білим (чистота білого кольору залежить від чистоти кольорів секторів І їх розміру).
Для того щоб дістати найкращий результат досліду, сектори повинні мати такі розміри: червоний — 51°; оранжевий — 35°; жовтий — 55°; зелений — 34°; голубий — 34°; синій — 66°; фіолетовий — 85°.
Схожі статті
- ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ КОЛІР ТІЛ
- ВІДБИВАННЯ І ВБИРАННЯ ТЕПЛОВОГО ПРОМІННЯ
- КУРЧА В ЯЙЦІ
- МОМЕНТАЛЬНИЙ ПОРТРЕТ
- ДОСЛІДИ З ЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ
- СВІТЛО І КОЛІР
- ЗАПАЛИТИ СВІЧКУ КРІЗЬ СКЛО
- ПТАШКА В КЛІТЦІ
- ЗАПАЛИТИ ЕЛЕКТРИЧНУ ЛАМПОЧКУ ВІД СІРНИКА (ФОТОРЕЛЕ)
- ПРИЗМАТИЧНИЙ СПЕКТР
- Новини
- Учбові посібники
- Цікава фізика. Механіка
- Цікава фізика. Молекулярні явища і теплота
- Цікава фізика. Електрика
- Цікава фізика. Оптика
- Цікава фізика. Розваги
- CISCO CCNA 2
- Зворотній зв'язок
- Партнери
- Нові оголошення
- 30.03.2025 10:18
MikiBox: Подарункові коробки, пакети, конверти - 26.03.2025 03:01
Теплорадість на Борщагівці - 24.03.2025 01:17
Теплорадість - 23.03.2025 11:22
Адвокат Кирієнко Віра Володимирівна (Вишгород) - 22.03.2025 10:59
Переклад документів
- Нові компанії