Понеділок 04 Кві 2011

ВОДЯНИЙ ТАРАН

Обладнання: 1) скляна трубка діаметром 12—15 мм, завдовжки 150 см; 2) пляшка з відрізаним дном і пробкою, крізь яку проходить зігнута скляна трубка; 3) штатив з муфтою і лапкою; 4) три кусочки гумової трубки для сполучення приладів; 5) трійн...

ПАПЕРОВИЙ КОНУС Понеділок 04 Кві 2011

ПАПЕРОВИЙ КОНУС НЕ ВИЛІТАЄ З ЛІЙКИ

Обладнання: 1) скляна лійка; 2) паперовий конус; 3) гумова трубка.

На трубку скляної лійки надівають гумову трубку. У лійку вкладають паперовий конус і, тримаючи її розтрубом угору, сильно продувають крізь неї повітря. Паперовий конус не вилітає з лійки, а тільки злегка підстрибує. Навіть тоді, коли лійку тримають розтру...

УПЕРТА СМУЖКАПонеділок 04 Кві 2011

УПЕРТА СМУЖКА

Обладнання: 1) картонний кружок з трубкою; 2) смужка з фотопаперу з нитяною дужкою; 3) штатив з муфтою І лапкою.

З товстого картону вирізують кружок діаметром 10—12 см, в центрі Його роблять отвір 10—12 мм І приклеюють до кружка корок з таким самим отвором.

В отвір корка встромляють скляну трубку завдовжки 15 см. ...

Понеділок 04 Кві 2011

КУЛЬКА В СТРУМЕНІ ПОВІТРЯ

Обладнання: для І варіанта — 1) февка (трубка для паяння) із зрізаним кінцем; 2) кулька з серцевини бузини або соняшника; для II варіанта— 1) кулька для настільного теніса; 2) гумова камера від автомобільної шини; 3) довга гумова трубка з скляним наконечником; 4) насос велосипедний; 5) килимок-доріжка.

I варіант. Через ф...

Понеділок 04 Кві 2011

ЧАРІВНИЙ ПУЛЬВЕРИЗАТОР

Обладнання: 1) паперові квіти, просочені різними розчинами; 2) нашатирний спирт або розчин лугу; 3) розчин кислоти; 4) пульверизатор; 5) вазочка для квітів або мензурка.

Один клаптик фільтрувального паперу просочують розчином...

Понеділок 04 Кві 2011

НЕЗВИЧАЙНА ТРАЄКТОРІЯ ПОЛЬОТУ

Обладнання: 1) паперовий циліндр; 2) штатив універсальний (підставка, два довгих стержні, муфта, лапка); 3) дерев'яна дощечка (50X20x1 см).

З писального паперу, як описано в попередньому досліді, виготовляють циліндр д...

Понеділок 04 Кві 2011

ПОВІТРЯНІ КІЛЬЦЯ, ЩО ГАСЯТЬ СВІЧКУ

Обладнання: 1) прилад для утворення вихорів; 2) свічка на підставці; 3) сірники.

Отвір великої циліндричної коробки з-під консервів . затягують куском хлорвінілу (речовина, з якої виготовляють дощові плащі), целофану або пергаментного паперу І зав'язують. У центрі дна коробки вирізують отвір діаметром 30—35 мм.

Ко...

Понеділок 04 Кві 2011

ЗЛІТАННЯ ОБЕРТОВОГО ЦИЛІНДРА

Обладнання: 1) паперовий циліндр; 2) дерев'яна лінійка з прикріпленою до неї стрічкою; 3) стіл.

З тонкого цупкого паперу на яку-небудь болванку намотують циліндр у три шари, проклеєні рідким столярним клеєм. Діаметр цил...

ВИНИКНЕННЯ СИЛИ Понеділок 04 Кві 2011

ВИНИКНЕННЯ СИЛИ ТЯГИ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ПРОПЕЛЕРА

Обладнання: 1) вентилятор настільний; 2) легкий візок для демонстрування законів механіки; 3) джерело струму (електрична сітка освітлення); 4) дитяча іграшка «літаючий пропелер» (або саморобний прилад).

Повітряний гвинт літака (або гребний гвинт судна) відкидає повітря (воду) в одному напрямі, а сам з тілом, до якого він...

СЛУХНЯНИЙ І НЕСЛПонеділок 04 Кві 2011

СЛУХНЯНИЙ І НЕСЛУХНЯНИЙ КРУЖКИ

Обладнання: 1) скляна паличка або трубка діаметром 8— 10 мм, завдовжки 200 мм; 2) два картонних кружки діаметром 65 мм; 3) кільце, вирізане з гумової трубки; 4) штатив лабораторний з лапкою.

Скляну паличку {або скляну трубку, заткнуту на кінці кусочком корка) затискують у лапці штатива. На її кінець насаджують тонкий кар...

1 2 3 4 5 6 7 
  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.