dovidnyk.in.ua

СЛУХНЯНИЙ І НЕСЛУХНЯНИЙ КРУЖКИПонеділок 04 Кві 2011
СЛУХНЯНИЙ І НЕСЛ

СЛУХНЯНИЙ І НЕСЛУХНЯНИЙ КРУЖКИ

Обладнання: 1) скляна паличка або трубка діаметром 8— 10 мм, завдовжки 200 мм; 2) два картонних кружки діаметром 65 мм; 3) кільце, вирізане з гумової трубки; 4) штатив лабораторний з лапкою.

Скляну паличку {або скляну трубку, заткнуту на кінці кусочком корка) затискують у лапці штатива. На її кінець насаджують тонкий картонний кружок з коротким паперовим напрямним патрубком.

Дмуть на кружок: він пересувається в напрямі повітряного потоку.

Після цього на паличку недалеко від її кінця натягують кільце, вирізане з гумової трубки, а на кінець палички насаджують другий кружок. Відстань між кружками повинна бути 50—60 мм. Дмуть на лівий, нерухомий кружок: правий кружок пересувається назустріч повітряному потокові і притискається до нерухомого.

Нерухомий кружок, що знаходиться на шляху повітряного потоку, є тілом погано обтічної форми, а тому він чинить потокові великий опір. Напрям І характер руху повітряного потоку різко змінюється, позаду кружка утворюються завихрення; тиск на передній стороні цього кружка збільшується, а на задній — значно зменшується, внаслідок чого правий кружок переміщується в бік зменшеного тиску.

Можна показати інший варіант цього досліду. На двох нитках підвішують до штатива кусочок тонкого картону квадратної форми. На відстані 15—20 мм від нього тримають скляну лійку і дмуть крізь неї на картон: він притягується до лійки І тягнеться за нею, якщо одночасно дути у лійку і віддаляти її.

На кінчик лійки (якщо він косий) радимо надіти рівно відрізаний кусочок гумової трубки. Для створення струменя повітря можна використати надуту футбольну камеру.

Переглядів: 1528

Схожі статті


Подати оголошення
 • Новини
 • Учбові посібники
 • Зворотній зв'язок
 • Партнери
 • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого серверу. Наприклад: autoclub.lviv.ua.
  Виготовлення сайту: 500 грн.
  Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
  з повагою, команда Довідника.
 • Нові оголошення
 • Нові компанії