Четвер 07 Гру 2017

Які тварини виживуть на Марсі

Експеримент показав, що земляні хробаки здатні вижити в аналогу марсіанського грунту і навіть відтворити в таких умовах потомство. На час дослідження черви були поміщені в контейнер з грунтом і руколою.

 
Вчені з Вагенінгенского університету з 2013 року проводять експерименти з грунтом, створеної фахівцями НАСА. Склад грунту максимально наближений до грунту на поверхні Червоної планети, в якому, як відомо, містяться важкі метали, такі як кадмій, мідь і свинець. А ось органічних речовин марсіанський грунт позбавлений, тому передбачається, що для отримання врожаю колоністи будуть додавати в нього добрива та продукти життєдіяльності. Вчені з'ясували, що земляні хробаки на Марсі зможуть переробляти органіку, вивільняючи поживні речовини (азот, фосфор, калій), а також насичувати грунт киснем. Приємним сюрпризом для вчених стало те, що в «марсіанському» грунті черв'яки змогли розмножуватися - в кінці експерименту були виявлені дві молоді особини.

В даний час вчені намагаються вирішити питання, чи зможуть люди прожити на Червоній планеті, вирощуючи власні рослинні культури. Так, біологам з Нідерландів вже вдалося виростити в «марсіанському» грунті кілька видів зернових і овочевих культур, в тому числі горох, редис, помідори, картопля і морква.

Переглядів: 213

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.