dovidnyk.in.ua

РЕАКТИВНА ВЕРТУШКАПонеділок 04 Кві 2011

РЕАКТИВНА ВЕРТУШКА

Обладнання: 1) реактивна вертушка; 2) хімічний стакан за розміром вертушки; 3) гаряча вода; 4) ефір сірчаний; 5) сірники.

Хімічну пробірку затикають гумовою пробкою з пропущеними крізь неї двома скляними трубками, двічі зігнутими під прямим кутом І відтягнутими на кінці, як сегнерове колесо. Хімічний стакан, трохи вищий від пробірки, закривають картонною кришкою з отвором, в який вставлено кусочок скляної трубки. Внутрішній діаметр цієї трубки повинен бути на 2—3 мм більшим від зовнішнього діаметра пробірки. На трубку для закріплення її в картоні можна надіти вузьке гумове кільце. Під час досліду в хімічний стакан наливають гарячої води і закривають його кришкою. У пробірку наливають трохи сірчаного ефіру і затикають її пробкою з трубками. Вставивши пробірку в гарячу воду, демонструють швидке її обертання, що спричиняється реакцією струменя пари ефіру (ефір кипить при температурі 35° С). Коли пробірка починає обертатись, пару ефіру в струмені запалюють піднесеним знизу сірником.

Пробірка з ефіром повинна плавати в гарячій воді, не торкаючись шийкою краю скляної трубки. Вагу пробірки можна зменшити, укоротивши гумову пробку. Замість хімічного стакана з напрямною скляною трубкою можна взяти хімічну колбу з довгою шийкою.

Переглядів: 2038

Схожі статті


Подати оголошення
 • Новини
 • Учбові посібники
 • Зворотній зв'язок
 • Партнери
 • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого серверу. Наприклад: autoclub.lviv.ua.
  Виготовлення сайту: 500 грн.
  Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
  з повагою, команда Довідника.
 • Нові оголошення
 • Нові компанії