ГАЗОВИЙ ІНДИКАТОР

Обладнання: 1) саморобна модель газового індикатора; 2) апарат Кіппа з воднем; 3) хімічний стакан широкий; 4) деко; 5) електричний дзвоник; 6) батарея акумуляторів; 7) з'єднувальні проводи.
Модель газового індикатора виготовляють так. Розчиняють гіпс водою до консистенції рідкої сметани І виливають розчин на чайне блюдце, щоб утворився шар завтовшки 4—5 мм. З застиглого гіпсу вирізують круглу пластинку, вставляють її в скляну лійку середнього, розміру і заклеюють сургучем або менделєєвською замазкою. Кусочком гумової трубки лійку сполучають із скляною трубкою завдовжки 8 см і укріплюють цю систему на дерев'яній підставці, У гумову трубку наливають стільки ртуті (60—70 г), щоб рівень її було видно в обох колінах. В скляну трубку вставляють дві стальні дротинки так, щоб кінець однієї з них був занурений у ртуть, а кінець другої на кілька міліметрів не доходив до її поверхні, і щоб дротинки не доторкалися одна до одної.
Під час досліду дротинки сполучають з електричним дзвоником і батареєю акумуляторів, а лійку з пористою перегородкою накривають хімічним стаканом. Під стакан підводять кінець трубки від приладу з воднем (апарата Кіппа або саморобного приладу). Коли стакан наповниться воднем, дзвоник починає дзвонити, бо внаслідок дифузії газів крізь пористу перегородку всередині лійки тиск збільшується, стовпчик ртуті переміщується і замикає контакт. Якщо зняти стакан, дзвоник перестає дзвонити. Дослід повторюють кілька разів. Замість водню для цього досліду можна використати світильний газ.
Всі роботи і досліди з ртуттю треба обов'язково виконувати над деком.
Дослід демонструє один з принципів будови газового індикатора для виявлення рудникового газу.
Схожі статті
- ПЛАВАННЯ ВАЖКИХ СУЦІЛЬНИХ ТІЛ НА ПОВЕРХНІ ВОДИ
- ЛІД, ЩО НЕ ТАНЕ В КИП'ЯТКУ
- ВОДА В РЕШЕТІ
- ВИЙТИ СУХИМ З ВОДИ
- ПОЖАДЛИВИЙ БОКАЛ
- ЗЧЕПЛЕННЯ СКЛЯНИХ ПЛАСТИНОК
- КУЛЯСТА ФОРМА РІДИНИ
- ОХОЛОДЖЕННЯ РІДИНИ ПРИ ВИПАРОВУВАННІ
- ДВА МИЛЬНИХ ПУЗИРІ
- САМОЗАЙМАННЯ СВІЧКИ
- Новини
- Учбові посібники
- Цікава фізика. Механіка
- Цікава фізика. Молекулярні явища і теплота
- Цікава фізика. Електрика
- Цікава фізика. Оптика
- Цікава фізика. Розваги
- CISCO CCNA 2
- Зворотній зв'язок
- Партнери
- Нові оголошення
- 30.03.2025 10:18
MikiBox: Подарункові коробки, пакети, конверти - 26.03.2025 03:01
Теплорадість на Борщагівці - 24.03.2025 01:17
Теплорадість - 23.03.2025 11:22
Адвокат Кирієнко Віра Володимирівна (Вишгород) - 22.03.2025 10:59
Переклад документів
- Нові компанії