dovidnyk.in.ua

ПОВІТРЯНЕ КРЕСАЛОПонеділок 04 Кві 2011

ПОВІТРЯНЕ КРЕСАЛО

ПОВІТРЯНЕ КРЕСАЛО

Обладнання: 1) повітряне кресало; 2) ефір сірчаний; 3) стакан хімічний на 50 см3.

Значне підвищення температури газу при швидкому стисканні його демонструють за допомогою приладу, що називається повітряним кресалом. Це товстостінна трубка з органічного скла, один кінець якої герметично закритий кришкою, а в другий щільно входить поршень на металевому стержні з ручкою. На кінці поршня є гачок, до якого чіпляють невеличкий жмуток вати.

Під час демонстрування досліду в маленьку посудину наливають трохи сірчаного ефіру, змочують в ньому вату, причеплену до поршня, і вставляють поршень у трубку. Потім, тримаючи трубку лівою рукою, ставлять її на стіл вертикально І, звернувши увагу учнів на нижню частину трубки, різким та сильним рухом правої руки вдавлюють поршень у трубку (натискувати на ручку треба долонею, а не пальцями, а руку до ліктя тримати майже у вертикальному положенні, як показано на малюнку, бо інакше дослід може не вийти). У момент, коли поршень опиниться біля дна трубки, вата з ефіром спалахне, бо стиснуте при цьому повітря нагрівається приблизно до 400° С.

Перед повторенням досліду поршень з трубки треба вийняти, а трубку продути, щоб видалити продукти згоряння.

Таке явище використовується в двигунах внутрішнього згоряння —дизелях.

Переглядів: 2092

Схожі статті


Подати оголошення
 • Новини
 • Учбові посібники
 • Зворотній зв'язок
 • Партнери
 • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого серверу. Наприклад: autoclub.lviv.ua.
  Виготовлення сайту: 500 грн.
  Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
  з повагою, команда Довідника.
 • Нові оголошення
 • Нові компанії