Четвер 31 Бер 2011

ЕЛЕКТРОСТАТИЧНІ ДЗВІНОЧКИ

ЕЛЕКТРОСТАТИЧНІ ДЗВІНОЧКИ

Обладнання: 1) саморобний прилад «електростатичний дзвінок»; 2) електрофор на машина; 3) два тонких з'єднувальних проводи.

Для досліду треба виготовити нескладний прилад, показаний на малюнку. На дерев'яній підставці встановлюють два стояки, один з яких металевий (зліва), а другий з органічного скла (можна використати канцелярську ручку). На стояках закріплюють чашечки від електричних дзвоників і гачок для підвішування металевої кульки, яку для ізолювання від гачка підвішують на капроновій нитці.

Під час досліду праву чашечку сполучають з кондуктором електрофорної машини, а ліву заземлюють. Металева кулька притягується до зарядженої чашечки, заря-джується однойменним зарядом, відштовхується, віддає заряд заземленій чашечці і процес повторюється, внаслідок чого дзвіночки весь час дзвонять.

Замість двох дзвіночків можна встановити три в один ряд (з двома кульками) або п'ять (на квадратній дощечці з чотирма кульками).

Переглядів: 1338

Додати коментар

  • Нові оголошення
  • Нові компанії
  • Наші послуги
  • Розробляємо та супроводжуємо сайти для малого та середнього бізнесу на базі нашого домену. Наприклад: autoschool.dovidnyk.in.ua, де замість autoschool - буде назва вашого підприємства.
    Виготовлення сайту: 500 грн.
    Підтримка сайту: 200 грн за рік. Якщо вас зацікавила ця пропозиція - пишіть нам у Зворотньому зв'язку.
    з повагою, команда Довідника.